موسسه تحقیقات جهانی سایماگو خبر داد : دانشگاه آزاد شاهرود در بین یکصد دانشگاه و موسسه آموزش عالی برتر ایران

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

بر اساس رنکینگ گروه تحقیقات جهانی سایماگو ، دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در بین یکصد دانشگاه و موسسه آموزش عالی برتر کشور قرار گرفت .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با اعلام این خبر گفت : در آخرین رده بندی گروه تحقیقاتی سایماگو برای سال 2013 ، دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در بین یکصد دانشگاه و موسسه آموزش عالی برتر ایران در زمینه فعالیت های پژوهشی و تولید علم قرار گرفته است .

دکتر احمد دزیانیان افزود : سایماگو سیستمی است که دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی جهان را بر اساس عملکرد پژوهشی در قالب مقالاتی که در نشریات معتبر بین المللی چاپ می شود ارزیابی و رتبه بندی می کند .

وی افزود : این ارزیابی از سال 2007 تا 2011 میلادی مقالات علمی دانشمندان و پژوهشگران را بر اساس اطلاعات موجود در پایگاه اسکوپوس پردازش نموده است که 7 شاخص برون داد ، همکاری بین المللی ، انتشارات با کیفیت بالا (Q1) ، تخصص ، تاثیر نرمال سازی شده ، نرخ برتری و رهبری علمی  مد نظر این موسسه تحقیقاتی است که هر کدام تعاریف خاص خود را دارد .

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در مورد ویژگی های مهم رتبه بندی جهانی موسسات توسط سایماگو نیز خاطرنشان کرد: اهمیت جهانی و فراگیر ، داده های جامع و سفارشی سازی از جمله این ویژگی ها می باشد و خصوصیت بارز این رتبه بندی اینست که برای دستیابی به نتایج موثق و شفاف ، داده ها از یکی از بزرگترین پایگاه های علمی معتبر جهان یعنی اسکوپوس استخراج شده و تلاش های زیادی روی پردازش داده ها و موسسات صورت می پذیرد تا کاملا به واقعیت نزدیک باشد . 

رئیس شورای دانشجویی ، فرهنگی و ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان بیان کرد : در ارزیابی دیگری که توسط سایت معتبر ویکی پدیا منتشر شده و براساس رتبه بندی ۲۰۱۴ مؤسسه سایماگو که برپایه اطلاعات سایت علمی اسکوپوس رتبه بندی صورت گرفته است، رتبه ی علمی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در بین 30 واحد دانشگاهی برتر کشور قرار دارد .

دکتر دزیانیان این موفقیت را به اساتید ، کارکنان و دانشجویان این واحد دانشگاهی تبریک گفت و افزود : با عنایت به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به عنوان بزرگترین واحد دانشگاهی استان سمنان و یکی از واحدهای برتر سطح کشور است انتظار بر این است که به وضعیت فعلی نیز قانع نبوده  و همچنان در سال های آتی با سیر صعودی در جهت ارتقاء این واحد دانشگاهی تلاش بیشتری صورت گیرد .

  • شنبه 07 شهريور 1394