راه اندازی دو دستگاه پیشرفته پزشکی در بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

در جهت تجهیز و افزایش کیفیت خدمات بیمارستان خاتم الانبیاء دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود دو دستگاه پیشرفته پزشکی به بخش درمان این بیمارستان افزوده و راه اندازی شد .

رئیس بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با اشاره به خرید دو دستگاه "فیکو" و "وای داس پی سی" برای این بیمارستان گفت : جراحی با دستگاه "فیکو" روش رایج انجام جراحی "کاتاراکت"در دهه های اخیر بوده است که امکان انجام عمل جراحی در مدت کوتاه و بهبودی سریع همراه با نتایج بهتر را فراهم آورده است .

دکتر حسین هراتی پور افزود : با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های جدید تری طراحی شده است که از آن جمله می توان به امکان انجام عمل با برش های کوچکتر و دادن انرژی کمتر به چشم اشاره کرد که باعث می گردد عوارض حین عمل و پس از آن کاهش یافته و همچنین بیمار سریعتر بهبود یابد .

وی اظهار داشت : با تهیه و راه اندازی دستگاه جدید "فیکو" در این بیمارستان ارائه خدمات با کمک تکنولوژی جدید ذکر شده و آخرین روش های انجام عمل جراحی کاتاراکت فراهم شده است .

رئیس بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در ادامه در مورد دستگاه دیگر خریداری شده برای این بیمارستان نیز گفت : دستگاه "وای داس پی سی" جهت اندازه گیری تست های هورمونی "سرولوژی" و "تومورمارکرها" به روش "ایمنوفلورسانس" می باشد که با استفاده از این دستگاه بسیاری از آزمایشهایی که در گذشته به دلیل نبود امکانات باید برای جواب دهی به تهران ارسال می شد دیگر نیازی به ارسال ندارد .

وی هزینه خرید این دستگاهها را در مجموع 2 میلیارد و 500 میلیون ریال ذکر کرد و گفت : دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در جهت رفاه حال شهروندان و هم استانی های عزیز همواره در پی تجهیز این مرکز درمانی به پیشرفته ترین دستگاههای روز پزشکی دنیا است .

  • دوشنبه 26 مرداد 1394