برگزاری مراسم بزرگداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در واحد شاهرود

4.jpg

فرمانده سابق سپاه ناحیه شاهرود در حاشیه برگزاری کارگاه تفسیر سوره مبارکه حشر در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود: در جنگهای اقتصادی و جنگ نرم خرمشهرها در پیش رو داریم و باید با مقاومت مانع تصرف اراده خود توسط دشمن شویم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، سرهنگ مرتضی احمدیان در حاشیه کارگاه تفسیر سوره مبارکه حشر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود به مناسبت فرارسیدن سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: سوم خرداد یکی از مناسبت‌های مهم در تاریخ این سرزمین و یادآور پیروزی مقاومت و جنگ اراده ها بود.

مرتضی احمدیان در خصوص بزرگداشت این روز ادامه داد: ما در قضیه خرمشهر 34 روز مقاومت کردیم ولی 578 روز خرمشهر دست دشمنان ما بود بطوریکه صدام گفته بود اگر ایرانیها بتوانند خرمشهر را از ما پس بگیرند من کلید بصره را به آنها خواهم داد ولی وقتی این اتفاق بزرگ و فتح خرمشهرصورت گرفت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی فرمودند:"خرمشهر را خدا آزاد کرد."

رئیس دفتر آستان قدس رضوی شهرستان شاهرود در مقایسه وقایع آن دوران با شرایط کنونی کشور تصریح کرد: مقام معظم رهبری سه سال گذشته در همین ایام فرمودند که ما خرمشهرها در پیش رو داریم یعنی ما باید آماده مقاومت و جنگ افروزی دشمنان و حمله به خرمشهرهای خود باشیم حالا ما باید بررسی کنیم که همانند آن خرمشهر، الان چی داریم یعنی احتمالا دشمن به یک مواضعی از ما حمله می کند و ما باید مقاومتی داشته باشیم و آرایش جنگی بگیریم  و دشمن ممکن است مواضعی را هم تصرف کند ولی درهر صورت و در نهایت همانند خرمشهر، پیروزی از آن ماست. اکنون ما باید ببینیم در کدام حوزه ها خرمشهر داریم که دشمن به دنبال تصرف آنهاست. بدیهی است که در جنگ آفند و پدافند اتفاق می افتد و ممکن است دشمن تصرفاتی داشته باشد. در حال حاضر مقام معظم رهبری بحث اقتصادی را به صراحت جنگ دانسته اند که باعث فشارهای اقتصادی از طرف دشمن بر مردم ما می شود این در واقع فتوحات دشمن است و دشمنان منتظرند تا مقاومت و اراده ما را تضعیف کنند و اگر بتوانند اراده ما را تصرف کنند در واقع یکی از خرمشهرهای ما را تصرف کرده اند. آنها در جنگ نرم و فرهنگی هم مدتهاست که وارد شده اند و اگرچه نامحسوس است فتوحاتی هم داشته اند. اکنون جنگ جنگ اراده هاست. ولی ما در مقابل باید با روحیه انقلابی گری و مقاومت که در گام دوم انقلاب بارها و به صراحت آمده است با این دشمنی ها مقابله کنیم.

فرمانده سابق سپاه ناحیه شاهرود در خصوص نحوه مقابله با دشمن در جنگ های اقتصادی و فرهنگی و جنگ نرم افزود: اگر مقاومت را یک شاخصه انقلابی گری در مقابل ظلم و زور و دشمن بدانیم برای جلوگیری از فتوحات دشمن باید روحیه مقاومت و انقلابی گری که در سه چهار سال اخیر تقریبا در همه فرمایشات مقام معظم رهبری بر آن تاکید شده است را در خود حفظ کنیم. روحیه انقلابی گری، مقاومت به همراه خودش می آورد. باید بدانیم که انقلابی گری روحیه مقاومت را به دنبال خود می آورد. البته بعضی ها اعتقادی به اصل جنگ ندارند و هنوز نپذیرفته اند که ما درحال جنگ هستیم و روحیه ای که اعتقادی به ولایت فقیه ندارد روحیه انفعال پیدا می کند و اگر چنین باشد مقاومتی به دنبال نخواهد داشت و ممکن است شرایط مثل همان زمانی بشود که رئیس جمهور مملکت که جانشین فرمانده کل قوا هم بود دودستی خرمشهر را تقدیم دشمن کرد و حتی آبادان تا مدتها در محاصره دشمن بود؛ پس اکنون باید مراقب باشیم که در حوزه های دیگری که جنگ داریم شرایط مشابهی تکرار نشود چون دشمن آرایش جنگی به خود گرفته و البته ما هم آرایش جنگی را به خود گرفته ایم. ولی باید بدانیم که مقاومت باعث پیروزی می شود. ما هم می توانستیم خرمشهر و خوزشتان را مثل بحرین دو دستی تقدیم دشمن کنیم.

فرمانده سابق سپاه ناحیه شاهرود: در زمینه سایبری، اقتصادی و فرهنگی وارد جنگ با دشمن شده ایم و در همه آنها خرمشهرها در پیش رو داریم که باید با مقاومت مانع تصرف اراده خود توسط دشمن شویم. همچنان که شهید جهان آرا به همرزمانش گفت: اگر شهر سقوط کرد باکی نیست مواظب باشید ایمانتان سقوط نکند.

پس از سخنان سرهنگ احمدیان حاضرین در جلسه با حضور در مزار شهدای گمنام این واحد دانشگاهی و اهداء گل و عطر افشانی و قرائت قرآن و ذکر صلوات با شهیدان انقلاب اسلامی در دفاع از آرمان ها و ارزشهای ایشان تجدید بیعت کردند.

لینک خبر در خبرگزاری فارس

 

لینک خبر در خبرگزاری آنا

 

لینک خبر در خبرگزاری ایسکانیوز

 

لینک خبر در خبرگزاری بسیج

 

  • جمعه 03 خرداد 1398
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

يکشنبه 19 ارديبهشت 1400 . 18:27 .