برای چندمین سال متوالی صورت گرفت: وب‌سایت دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در میان یکصد دانشگاه برتر ایران

برای چندمین سال متوالی صورت گرفت: وب‌سایت دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در میان یکصد دانشگاه برتر ایران

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود گفت: رتبه‌بندی وبومتریک برای ماه جولای 2018 نشان می‌دهد وب‌سایت دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود برای چندمین سال متوالی در میان یکصد دانشگاه برتر ایران و جایگاه هفدهم در بین 22 واحد دانشگاهی آزاد اسلامی در رنکنیگ جهانی قرار دارد.

دکتر سید حسین بدیعی  با بیان اینکه این رتبه‌بندی بیش از 24 هزار دانشگاه دنیا را بر اساس اطلاعات مبتنی بر وب آن‌ها تحلیل می‌کند اظهار کرد: «وبومتریکس اولین بار در سال ۲۰۰۴ انجام شد و بر اساس شاخصی مرکب از چندین پارامتر تهیه شد. شاخص‌های وبومتریکس به این دلیل به وجود آمده‌اند که میزان توجه مؤسسات را به نشر اینترنتی نشان دهند«.

وی با بیان اینکه این رتبه‌بندی هرساله در دی و تیر (January & July) بروز می‌شود تأکید کرد: «از اهداف وبومتریک می‌توان به نشان دادن میزان توجه مؤسسات و دانشگاه‌ها به نشر اینترنتی، حمایت از طرح‌های دسترسی آزاد Access initiatives) (Open به‌منظور افزایش انتقال علم و دانش و حضور دانشگاه در فضای مجازی، آیینه‌ای از دانشگاه در فضای واقعی نام برد.»

بدیعی اظهار کرد: «بررسی وضعیت جایگاه وب‌سایت واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در این رتبه‌بندی حاکی است که 22 واحد دانشگاه آزاد اسلامی در میان یکصد دانشگاه برتر ایران قرار دارند که دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود نیز در بین این 22 واحد دانشگاهی در جایگاه هفدهم قرار دارد«.

وی با بیان اینکه وب‌سایت اصلی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود از 12 سال پیش تاکنون از سوی روابط عمومی این دانشگاه به‌روزرسانی می‌شود گفت: «ایجاد امکان میز بر خط (On Line) تعاملی با مراجعه‌کنندگان به وب‌سایت، بروز رسانی سایت اصلی و وب پیج‌های زیرمجموعه با ارسال اخبار و اطلاعیه‌ها و افزایش بازدید مخاطبان به سبب قرارگیری اکثر نیازهای دانشجویان، استادان و کارکنان به‌صورت نسخه الکترونیکی بر روی سایت ازجمله مواردی است که جایگاه وب‌سایت دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود را سالهاست در رتبه برتر قرار داده است.»

این واحد دانشگاهی سال 1361 با پذیرش 60 دانشجو در مقطع کاردانی در رشته‌های برق، مکانیک و ریاضی فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد. دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با 110هزار متر مربع فضای آموزشی کارگاهی، رفاهی، آزمایشگاهی، اداری، روزشی و فرهنگی دارای یک بیمارستان 106تختخوابی است.

  • شنبه 14 بهمن 1396
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

يکشنبه 29 ارديبهشت 1398 . 11:08 .